Peter Sagan víťazom 5. etapy okolo Alberty, celkove triumf Dennisa

09.09.2013 Celý región

Calgary 9. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant Peter Sagan zvíťazil v záverečnej 5. etape cyklistických pretekov Okolo Alberty.

Jazdec tímu Cannodale Pro Cycling preťal cieľovú pásku 129,4 km dlhej etapy v čase 2:42:20 min a po triumfoch v prológu a prvej etape si na týchto pretekoch pripísal tretie víťazstvo. Navyše vyhral aj bodovaciu súťaž pre najrýchlejšieho šprintéra.

Celkovým víťazom päťepatových pretekov sa stal Austrálčan Rohan Dennis (Garmin-Sharp) s 18-sekundovým náskokom pred Američanom Brentom Bookwalterom, tretí skončil Talian Damiano Caruso, tímový kolega Petra Sagana. Ten skončil v celkovej klasifikácii na 27. mieste so stratou 16:25 minút.

"Po štyroch okruhoch som si myslel, že by som mal byť vpredu, lebo sa išlo veľmi rýchlo. Keď sme prešli poslednú ľavú zákrutu, boli sme na čele dvaja, ale dostal som sa bez brzdenia dopredu a potom som zostal vpredu už len ja sám," citoval portál cyclingnews.com Petra Sagana

výsledky, 5. etapa, Okotosk - Calgary (129,4 km):

1. Peter Sagan (SR/Cannondale Pro Cycling) 2:42:20, 2. Luka Mezgec (Slov./Team Argos-Shimano), 3. Robert Förster (Nem./UnitedHealthcare Pro Cycling Team), 4. Luke Keough (USA/ UnitedHealthcare Pro Cycling Team), 5. Nicolai Brochner (Dán./ Bissell Pro Cycling), 6. Charles Bradley Huff (USA/Jelly Belly p/b Kenda) - vštci rovnaký čas ako víťaz

konečné poradie:

1. Rohan Dennis (Austr./Garmin-Sharp) 17:48:40, 2 Brent Bookwalter (USA/BMC Racing Team) + 18, 3. Damiano Caruso (Tal./ Cannondale Pro Cycling) + 30, 4. Patrick Gretsch (Nem./Team Argos-Shimano) + 31, 5. Robert Gesink (Hol./Belkin Pro Cycling Team) + 41, 6. Robert Sweeting (USA/5-hour Energy p/b Kenda) + 54,....27. Peter SAGAN (SR/Cannondale Pro Cycling) + 16:25 min